Horoskop září 2019

Nejvýznamnější konstelace září 2019

Nejvýznamnější konstelací září je ( jako obvykle ) přechod Slunce ze znamení Panny do znamení Vah, kdy na Severní polokouli nastává Podzimní rovnodennost a horoskop sestavený pro tento okamžik pak podbarvuje dění v následujícícm čtvrtletí. Letos Slunce vstupuje do znamení Vah 23. září v 9.50 hod SELČ a horoskop pro Česko naznačuje, že vláda ve snaze získat přízeň voličů bude hojně rozdávat, což může vyústit ve větší zadlužování namísto toho, aby v čase hojnosti šetřila a splácela dluhy naší krásné země. V následujících měsících mohou být na Zemi vytvořena umělecká díla nadčasové hodnoty a velká část lidstva se nebude věnovat hromadění hmotných statků, ale spíše meditacím, rozjímáním, poslechu krásné hudby, návštěvám galerií a kulturním aktivitám, jelikož Luna bude velmi silná ve znamení Raka v trigonu na neméně silného Neptuna ve znamení Ryb a sekundovat jim bude Venuše ve znamení Vah.

Hlavním astrologickým tématem září 2019 však také bude napětí mezi znamením Panny ( Slunce, Merkur, Venuše a Mars ), znamením Střelce ( Jupiter ) a znamením Ryb ( Neptun ). Výsledkem by mohlo být šíření infekcí střevního traktu a fake news, které mohou vyvolat náboženské nepokoje. V přírodě i ve společnosti mohou v prvních dvou zářijových dekádách nastat děje vedoucí k rozkolísání cen ropy, vody a léků. Velké extrémy ve vodních srážkách jsou rovněž pravděpodobné – leckde poškodí úrodu záplavy, jinde zase sucho.

1. - 3. září se na ekliptice vytvoří mocná trojkonjunkce Slunce, Merkura s Marsem ve znamení Panny, která by měla přinést zvýšenou produktivitu práce a vybudit v lidských duších touhu po vylepšení svého vzdělání a zdraví. Je to přímo ideální čas pro zahajování nových projektů zejména pak pedagogických a medicínských.

4. září Venuše opozice Neptun - lidé by měli být velmi opatrní při navazování nových partnerských či obchodních vztahů, stoupne riziko setkání s podvodníky a s nespolehlivými jedinci.

5. - 21. září stoupne na ekliptice napětí mezi znamením Panny, Střelce a Ryb, což kromě řádění přírodních živlů může přinést zhoršení mezinárodních politických i ekonomických vztahů. Znepřátelené státy si mohou vyhrožovat arbitrážemi či hrozit sankcemi, nastartovat se může nové kolo obchodní války vedoucí ke zdražení surovin. Státy OPEC se jen stěží dohodnou na kvótách těžby ropy. Náš stát v tomto časovém rozmezí také nebude v nějakém pomyslném astrologickém závětří, jelikož postupně Slunce s Merkurem a s Marsem vytvoří kvadratury s Marsem republiky, takže geopolitické děje vskutku mohou vést ke zpomalení hospodářského růstu a ke zdražování i u nás.

21. - 25. září – Merkur s Venuší ve Vahách budou v kvadrátech na Saturna v Kozorohu , což kromě zvýšeného rizika zemětřesení může světu přinést vypovězení podepsaných politických a obchodních dohod. V dopravě lze očekávat zpoždění a sporná rozhodnutí soudů mohou podráždit veřejnost.

26. - 30. září se astrologické nebe projasní a dá se říci, že harmonické vazby mezi Merkurem s Venuší ve Vahách a Jupiterem ve Střelci přejí důležitým jednáním, podpisům významných smluv a uzavíráním manželských svazků. Lidé by měli spolu přátelsky a uvolněně komunikovat.

Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, 241 441 141, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR