Horoskop červen 2022

Nejvýznamnější konstelace červen 2022

Bezesporu nejvýznamnější konstelací tohoto měsíce je vstup Slunce do znamení Raka, ke kterému dochází v úterý 21. června v 11.14 hod SELČ. Na Severní polokouli tak dochází k Letnímu slunovratu a horoskop sestavený pro tento okamžik pak bude podbarvovat dění na naší krásné planetě po následujícího čtvrt roku. Horoskop Letního slunovratu sestavený pro souřadnice Prahy poukazuje na spíše horké a suché léto, jelikož ve 4. domě tohoto horoskopu, který ovlivňuje počasí zejména se nachází ohnivé znamení Střelce a navíc vládce Střelce Jupiter je spolu s Lunou a s Marsem v ohnivém znamení Berana. Kvadratury mezi Sluncem ve znamení Raka a Lunou s Jupiterem ve znamení Berana naznačují možnost prudkých zvratů počasí doprovázených bouřemi a následnými ekonomickými škodami hlavně na úrodě. Silně postavený Merkur ve znamení Blíženců a neméně silná Venuše ve znamení Býka poukazují na snahu vlády povzbudit naši ekonomiku racionálními kroky, nicméně jejich efekt může být výrazně utlumen rostoucími cenami základních surovin a následně i potravin ( kvadrát Saturna na Venuši ). Dobrou zprávou je, že pán virů – Neptun je v tomto horoskopu v dobré kondici bez disharmonických aspektů a tak lze očekávat spíše útlum či vymizení covidové pandemie než její eskalaci. Na straně druhé může lidstvo v následujícím čtvrtletí očekávat zvýšenou četnost kardiovaskulárních chorob a chorob mozku. Červen 2022 je z astrologického hlediska pro naši republiku velmi náročný ( zejména pak první dvě dekády ) a celá řada napěťových konstelací naznačuje bouřlivé klima v přírodě i v naší společnosti, která bude velmi vášnivě diskutovat o hranicích svobody projevu a o cenzuře. Řešeny budou zřejmě otázky, kdo bude mít právo označit názor určitých jedinců za dezinformace apod. Přijít mohou velké výkyvy cen základních potravin a surovin. Komunikace mezi znepřátelenými jednotlivci i národy může váznout. Vylepšení pak může přinést 13. červen, kdy se posel Bohů – Merkur ocitne ve znamení Blíženců, kterým bude procházet až do 5. července. Výsledkem pak může být urychlení toku informací a zboží.1. - 5. červen – Merkur se z pohledu geocentrického zastavuje ve znamení Býka v kvadrátu na Saturna ve znamení Vodnáře. V důsledku toho může váznout výměna zboží a informací, světová ekonomika i politika může dostávat spíše negativní impulzy.

6. - 8. červen Venuše v opozici na Merkura republiky, Merkur kvadrát Saturn republiky -nevhodné dny pro důležitá jednání a pro podpisy významných smluv. Možná odhalení korupčního chování významných úředníků.

9. - 10. červen Slunce opozice Mars republiky – naše sportovce a kriminalisty čekají ostré boje se svými protivníky, naše veřejnost může být pobouřena násilnými trestnými činy.

11. – 12. červen Venuše dostihne na své pouti ekliptikou Urana ve znamení Býka a díky tomu lze očekávat pokusy o minimalizaci škod vyvolaných mezinárodními neshodami a konflikty. Světová ekonomika by měla dostávat tentokráte pozitivní impulzy.

15. - 20. červen dění u nás i ve světě budou ovlivňovat spíše disharmonické konstelace, které opět mohou zhoršit klima v přírodě i ve společnosti. Možná jsou oslabení zdraví či úmrtí významných osobností ( Venuše kvadrát Saturn mundánně i Saturn republiky ).

24. – 26. červen – v těchto dnech mohou přijít rozumné kroky vládnoucí garnitury vedoucí k stabilizaci společnosti. ( Slunce trigon Slunce republiky, Mars trigon Luna republiky ).

28. - 29. červen Merkur v Blížencích vytvoří opozici na Marse republiky, což může vést ke zvýšené četnosti karambolů na cestách i v mezilidských vztazích. Účastníci silničního provozu by se měli obrnit rozvahou a trpělivostí.

Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR