Horoskop srpen 2022


Nejvýznamnější konstelace srpen 2022


Mundánní konstelace ( působící na celou planetu ) jsou v tomto měsíci dosti dramatické a občas přímo výbušné. V prvních dvou týdnech tohoto srpna se postupně ocitne v napěťových vazbách Slunce ve znamení Lva s Marsem a s Uranem ve znamení Býka, rovněž pak se Saturnem ve znamení Vodnáře a úplný kosmický kříž v pevných znameních ještě dotvoří mezi 4. a 6. srpnem Luna pohybující se ve znamení Štíra. Z astrologického hlediska není první půle srpna nějakou selankou, naopak klima ve společnosti v přírodě může být velmi bouřlivé. Svět může očekávat řádění živlů přírodních – možné jsou výbuchy sopek, zemětřesení, cyklóny či tsunami i ve společnosti – organizované projevy nespokojenosti občanů se svými vládami, možné jsou i výpadky rozvodných a počítačových sítí, neštěstí v hromadné dopravě nebo v průmyslu nevyjímaje. Vzhledem k ekonomické krizi a k válečným aktivitám lze předpokládat pokusy o vyjednání dohod, které by mohly vést ke zklidnění situace, avšak nemusí být korunovány úspěchem. Ba naopak lidé se budou čím dál tím více obávat toho, že dobře už bylo a že přicházející ještě větší drahota způsobí, že tohle mohou být na delší dobu poslední prázdniny, kdy si mohli užívat relativního luxusu…

Ten, kdo chce vyrazit v srpnu na dovolenou, by mohl využít ještě relativně nejklidnější dny ( z pohledu astrologického ) mezi 16. a 25. srpnem. Pak až do počátku září bude Slunce postupovat ekliptikou v kvadrátu na Marse, což vytvoří opět poněkud výbušnější astrologické klima, za kterého rozhádaní jedinci či znepřátelené státy jen stěží naleznou společnou řeč.

Ani my v naší krásné zemi nebudeme tentokráte v pomyslném astrologickém závětří, a to zejména mezi 8. a 17. srpnem, kdy dění v našem státě ovlivní celá řada krajně napěťových konstelací ( mimo jiné kvadráty tranzitujícího Marse na Lunu, Urana a Saturna v horoskopu republiky ), za kterých mohou přijít extrémy v přírodě i ve společnosti. Vyloučit nelze v tomto čase řádění živlů doprovázených výpadky sítí či neštěstí v hromadné dopravě a v průmyslu ani na našem území. Na výlety po vlastech českých lze v tomto měsíci doporučit pouze první týden a třetí dekádu.1. až 3. srpna dostihne Mars na své pouti ekliptikou Urana ve znamení Býka a tato konjunkce se ocitne v sextilu s Venuší ve znamení Raka. Tato silná konstelace přeje odvážným, kteří zainvestují volné prostředky do podhodnocených akcií. Leckdo může propadnout vášni a zamilovat se na první pohled.6. – 17. srpna budou dění u nás i ve světě ovlivňovat dramaticky působící konstelace, za kterých není radno riskovat. Přijít mohou havárie v průmyslu či v hromadné dopravě, možné jsou výpadky sítí, řádit mohou živly přírodní i nespokojení občané. Napětí mezi planetami ve znamení Lva, Vodnáře a Býka zřejmě přinese zvýšenou četnost chorob a náhlých zdravotních příhod srdce, páteře, krku a v oblasti holení, lýtek a kotníků.


17. až 19. srpna se na ekliptice uzavře příjemně působící trigon mezi Venuší ve znamení Lva a Jupiterem ve znamení Berana, který přeje setkáním s přáteli nad sklenkou dobrého moku, lidé by se měli uvolněn bavit a s chutí se seznamovat. Tranzitující Venuše se ocitne v těchto dnech poblíž Neptuna republiky a díky tomu by měly restaurace či kulturní stánky a letní festivaly vykazovat velmi dobrou návštěvnost.


26. – 28. srpna vytvoří tranzitující Venuše trigon na Marse republiky, což by mělo přinést úspěchy našich sportovců a kriminalistů v bojích se svými protivníky.23. srpna v 5.15 hod SELČ přejde Slunce z ohnivého znamení Lva do poněkud chladnějšího a střízlivějšího znamení Panny, což předznamenává pomalu končící léto a příchod povinností. Lidé budou více myslet na zdraví a na vzdělání, lehkomyslnost a velkorysost Lva bude tatam.. Hned po svém vstupu do znamení Panny se ocitne Slunce v kvadratuře na Marse ve znamení Blíženců a v této méně příjemné vazbě setrvá až do počátku září. V důsledku toho lze očekávat zvýšenou četnost karambolů v mezilidských vztazích i na cestách, ze zdravotního hlediska bude pravděpodobně stoupat počet úrazů horních končetin a infekčních chorob plic, průdušek a střev.Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, 241 441 141, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR