Horoskop prosinec 2022

Nejvýznamnější konstelace prosinec 2022

Bezesporu nejvýznamnější konstelací tohoto měsíce je jako obvykle přechod Slunce do znamení Kozoroha, k čemuž tentokráte dochází ve středu 21. prosince ve 22.48 hodin a na Severní polokouli tak dochází k Zimnímu slunovratu. Horoskop sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice Prahy pak bude podbarvovat dění na našem území po následujícího čtvrt roku. V této zimě lze z astrologického hlediska předvídat velmi proměnlivé počasí doprovázené prudkými vichry ( Luna ve Střelci v opozici na Marse v Blíženích ) a není vyloučen ani orkán, který může poničit lesy či bytový fond. Zima by mohla být nadprůměrně teplá ( Střelec ve 4. domě ) nicméně možné jsou i větší mrazy a to zejména v lednu a počátkem února, kdy naši republiku potrápí obtížné tranzity Saturna pohybujícího se ve třetím dekanu znamení Vodnáře a vytvářejícího opozice na Lunu a na Saturna republiky ve znamení Lva. Tehdy náš lid může trochu strádat a mít v duši menší optimismus. V této zimě lze také bohužel očekávat pokračující boj mezi názory vládnoucí garnitury, jež budou šířit mainstreamová média a mezi médii internetovými, kde budou své odlišné názory prezentovat samostatně myslící jedinci, mnohdy pak budou označováni za dezinformátory a vláda se je zřejmě pokusí umlčet „náhubkovým zákonem“ . Prosinec 2022 je však pro naši republiku z pohledu astrologie měsícem, kdy dění na našem území budou ovlivňovat spíše harmonicky působící konstelace, za kterých by se mělo dařit našim obchodníkům a podnikatelům. Lidé by měli být schopni a ochotni utrácet ušetřené peníze za vánoční dárky a chtít tak potěšit své milované bytosti, mnozí pak díky silným „Střelcovským“ konstelacím mohou vyrážet do teplých krajů či plánovat dobrodružnou dovolenou v příštím roce. Konstelace jsou spíše hřejivé než působící mrznutí našich lidí.

Zatímco konstelace specificky působící na dění v našem státě jsou v tomto prosinci vcelku harmonické, konstelace mundánní ( působící na celou planetu ) poklidné nejsou a zejména v prvních dvou týdnech se vytvoří na ekliptice řada napěťových konstelací, za kterých lze očekávat rozdmýchávání konfliktů obchodních i válečných, jelikož ve hře budou opozice ze znamení Střelce na Marse ve znamení Blíženců a napětí bude také směřovat na Jupitera a Neptuna ve znamení Ryb, což může přinést ve světě další vlny epidemií infekčních chorob a rozkolísání cen zemního plynu a ropy . Řádit pak mohou i živly a v prvních dvou týdnech lze očekávat prudké vichry, zemětřesení, výbuchy sopek či tsunami . Druhá půle prosince by pak měla být již klidnější.

1. - 10. prosinec bude pro svět velmi náročný. Lze předpokládat prudké výkyvy na trzích a dramatické děje se mohou odehrávat v přírodě i ve společnosti. Stoupne riziko inicializace obchodních válek a různé restrikce mohou poškodit světovou ekonomiku. Panující nejistota na trzích může přinést extrémní rozkolísání cen ropy a zemního plynu vzhledem k T-kvadratuře mezi Sluncem, Venuší a Merkurem ve Střelci, Marsem v Blížencích a Jupiterem s Neptunem v Rybách. Vyloučit nelze ani epidemie infekčních chorob.

Na našem území by se však měly mimořádně hýbat obchody, naši sportovci, vojáci a kriminalisté se mohou vyznamenat a národ bude zase hrdý na svou republiku. ( Slunce s Venuší a s Merkurem přejde přes Marse republiky a vytvoří trigony na Lunu a na Saturna republiky ve Lvu.

13. – 14. prosinec Slunce kvadrát Neptun – přinese zvýšené riziko okradení v předvánočním shonu, četnější podvody a nedržení úmluv jsou rovněž možné.

16. – 18. prosinec Merkur v trigonu s Uranem vytváří ideální klima pro koupi výpočetní a komunikační techniky, světlo světa mohou spatřit převratné novinky vědy a techniky.

21. – 22. prosinec Slunce kvadrát Jupiter, Venuše trigon Uran naznačují, že lidé budou na poslední chvíli hodně utrácet a to i za věci luxusní a zbytné.

24. – 30. prosinec - silně zemské a spíše klidné konstelace naznačují, že tentokráte by měly být vánoce na našem území ( a do značné míry i ve zbytku světa ) z astrologického hlediska svátky klidu a pohody. Lidé si budou vážit více toho, co mají – klid, mír, teplo a fungující rodina než v jiných letech, kdy je pálilo dobré bydlo .Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, 241 441 141, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR