Horoskop květen 2023

Nejvýznamnější konstelace květen 2023

Z hlediska mundánních konstelací ( platných pro celou Zemi ) lze říci, že dění na celé planetě ovlivní dvě nejvýznamnější konstelace. Tou první je úplněk nastávající tentokráte za polostínového zatmění Luny 5. května se středem v 19.34 hod SELČ. A působit zde budou emočně náročné konstelace - opozice Luny ve znamení Štíra na Sluce, Merkura a Urana ve znamení Býka, Venuše ve znamení Blíženců se ocitne v kvadratuře na Neptuna ve znamení Ryb. Díky těmto složitě působícím konstelacím pravděpodobně stoupne počet nevěr a intrik, které mohou vést k naleptání důvěry a k následnému rozpadu vztahů mezi rozhádanými jednotlivci či znepřátelenými státy. Intriky mohou být i geopolitického rázu, kdy se jedno uskupení států může pokusit tajnými dohodami přetáhnout do svého tábora stát, který již podepsal dohody s někým jiným. Následně 16. května po přechodu Jupitera ze znamení Berana do znamení Býka, kde setrvá až do 26. května 2024, přichází z astrologického hlediska spíše pohodové období, ideální jak pro práci, tak pro lásku a pro užívání si smyslových požitků. Ve společnosti by měla panovat spíše optimistická nálada, lidé by měli být k sobě přátelští, tolerantní a vlídní, pro tentokráte by měla vítězit láska a velkorysost nad zlobou a nad nenávistí. Je to ideální čas pro zahajování nových projektů, které mají velkou šanci na trvalejší úspěch. Pozitivní extrém nejen tohoto měsíce, ale rovněž celého roku 2023 přichází mezi 17. a 19. květnem, kdy se v zemském a stabilním znamení Býka ocitá celkem 5 z 10 těles Sluneční soustavy, které astrologie bere v potaz zejména ( Slunce, Luna, Merkur, Jupiter a Uran ). Vyvrcholením pak bude novoluní 19.5. v 17.54 SELČ. Díky těmto velmi pozitivně působícím konstelacím dostane lidstvo zcela mimořádnou šanci k zakopání válečné sekery, k podepsaní mírových a ekonomických dohod vedoucích k prosperitě a ke stabilitě.1. květen v odpoledních a večerních hodinách se na ekliptice uzavře na ekliptice napěťová konstelace mezi Lunou v Panně, Neptunem v Rybách a Venuší v Blížencích, takže lze očekávat u citlivých jedinců prudké změny nálad, u mnohých budou vítězit emoce nad zdravým rozumem.

2. - 3. květen Jupiter trigon Saturn republiky – výborné dny pro důležitá jednání a pro podpisy významných smluv, ve společnosti by měl panovat optimismus, obchody se budou hýbat a produktivita práce stoupat.

4. – 6. květen přichází zatmění Luny - pozor na svody, na pokušení a na intriky. Není vhodný čas pro větší investice a pro podpisy významných smluv. Jupiter opozice Venuše republiky naznačuje možnost odhalení dalších případů neetického chování či přímo korupce u našich čelních představitelů.

10. - 13. květen Venuše trigon Slunce republiky, Merkur sextil Venuše – ideální dny pro obchodní aktivity a pro podpisy významných smluv či pro zahajování nových projektů. Úspěchy by se měly dostavit i v případě vyššího rizika.

13. – 17. květen konstelace specificky ovlivňující dění v našem státě jsou bohužel dosti nepříznivé a mohou nám přinést zvýšenou četnost havárií v dopravě i v průmyslu, možné jsou výpadky rozvodných a počítačových sítí, požáry, výbuchy a oslabení zdraví či úmrtí významných osobností. ( Slunce v kvadrátech s Lunou, s Uranem a se Saturnem republiky, Mars kvadrát Venuše republiky ).

17. - 19. květen Venuše sextil Mars, Merkur trigon Saturn – obchody se budou hýbat, produktivita práce stoupat. Vhodné dny pro důležitá jednání, pro podpisy smluv a pro uzavírání obchodů a pro seznamování se s vhodnými partnery. Pro celý svět jsou konstelace velmi dobré a na trzích by měla panovat býčí nálada.

21. a 22. květen Slunce přechází do znamení Blíženců a vytváří sextil na Marse ve znamení Lva, mění se kvalita času – obchody se budou hýbat, lidé by měli spolu přátelsky a uvolněně komunikovat. Venuše přechází přes Jupitera republiky a díky tomu by měli zaznamenat velké úspěchy naši umělci, podnikatelé i politici.

26. - 28. květen Mars kvadrát Slunce republiky – naše veřejnost může být zneklidněna násilnými trestnými činy, naši kriminalisté a sportovci mohou svést těžké boje se svými protivníky. V těchto dnech se ocitne Slunce pohybující se znamením Blíženců v kvadrátu na Saturna ve znamení Ryb, což může světu přinést zemětřesení, cyklóny či výbuchy sopek.

Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, 241 441 141, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR