Horoskop březen 2023

Nejvýznamnější konstelace březen 2023

Nejvýznamnější okamžik tohoto měsíce nastává 20. března ve 22.24 hod SEČ, kdy na své pouti ekliptikou vstoupí Slunce do znamení Berana a celý svět tak dostane nový impulz. Horoskop sestavený pro tento okamžik a pro souřadnice hlavního města, pak podbarvuje dění v daném státě ( v obecné rovině bez domů na celé Zemi ) po následující rok. Pozice planet v ohnivých a ve vodních znameních je vcelku vyvážená, takže by z astrologického hlediska nemělo docházet k urychlení globálního oteplování. Nicméně napětí mezi Marsem ve znamení Blíženců a Neptunem ve znamení Ryb by mohlo v průběhu následujících měsíců přinést řádění vzdušného a vodního živlu doprovázeného velkými materiálními škodami vyvolaných tsunami, záplavami a následujícím šířením infekčních chorob. Tato velmi komplikovaně působící konstelace však také indikuje pravděpodobnost zvýšené konzumace alkoholu a drog. Války mezi drogovými kartely a vládami si mohou vyžádat mnoho obětí. Bohužel i v našem státě nelze vyloučit lokální záplavy, pozlobit nás mohou ekologické havárie spojené se znečištěním vodních zdrojů a zvýší se riziko prodeje pančovaného, zdraví nebezpečného alkoholu. Do oběhu se mohou dostat závadné várky léků či výživových doplňků. Napětí mezi 4. a 8. domem tohoto horoskopu může rovněž zkomplikovat sklizně zemědělských plodin a výběr daní. Náš stát se může enormně zadlužovat díky dotacím za zemní plyn a za nečekané investice do čištění vodních zdrojů. Na straně druhé by tento rok neměl být na našem území suchý, úroda by mohla být nadprůměrná, ovšem riziko plísní a infekcí bude veliké a může výnosnost poněkud snížit. Vzhledem k pozici Saturna jsou rovněž možné prudké zvraty počasí od sucha k záplavám. V tomto horoskopu v obecné rovině pro celou planetu platí, že se bude vyostřovat boj mezi idealistickou, oduševnělou a soucitnou částí společnosti ( Luna konjunkce Neptun ve znamení Ryb ) a mezi materialistickými, agresivně argumentujícími proudy ve společnosti ( Mars v Blížencích ). V březnu 2023 lze předpokládat velké rozkolísání cen ropy a zemního plynu vzhledem k náročným konstelacím Neptuna.1. – 3. březen Venuše ve znamení Berana dostihne na své pouti ekliptikou Jupitera a díky tomu by se obchody měly hýbat, lidé by k sobě měli být přátelští a velkorysí. Kulturní stánky by mohly praskat ve švech. Ideální konstelace pro setkání s přáteli nad sklenkou dobrého moku, pro důležitá jednání a pro zahajování nových projektů. Na našem území se projeví opozice tranzitujícího Marse na svou pozici v horoskopu naší republiky, což naznačuje možnost násilných trestných činů a odhalení případů korupce.

7. března po více než dvou letech opustí Saturn znamení Vodnáře a přejde do znamení Ryb, ve kterém setrvá s kratší přestávkou až do 14. února 2026. Naší republice by se mělo ulevit a tlaky z posledních dvou let by se měly zmenšovat a situace ekonomická, politická a ve společnosti by se měla stabilizovat.

10. - 12. březen přeje obchodním i duchovním aktivitám. Mundánní konstelace jsou vcelku harmonické a světová ekonomika by měla dostávat pozitivní impulzy. Světlo světa mohou spatřit převratné výdobytky vědy a techniky díky vlivům Urana.

14. - 18. březen dění ve světě bude ovlivňovat celá řada disharmonických konstelací, za kterých mohou řádit přírodní i teroristické živly. Ve hře mohou být prudké větrné smrště doprovázené vodními srážkami v různých skupenstvích. V přírodě, na trzích i ve společnosti bude panovat velké napětí, vyloučit nelze ani sociální nepokoje, velké rozkolísání cen ropy a zemního plynu je rovněž pravděpodobné. Navíc Jupiter vytvoří kvadrát na svou pozici v horoskopu republiky a to předznamenává riziko mezinárodních politicky, právně i ekonomicky motivovaných sporů našeho státu.

27. - 31. březen budou dění u nás i ve světě ovlivňovat harmonicky působící konstelace, za kterých by se měly hýbat obchody, lidé by spolu měli důstojně komunikovat, v přírodě i ve společnosti by mělo panovat příjemné klima. Zejména Spojení Merkura s Jupiterem vytváří velmi dobré klima pro byznys, pro zahájení nových projektů a pro podpisy významných smluv.Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, 241 441 141, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR