Horoskop duben 2024

Nejvýznamnější konstelace duben 2024

Nejvýznamnější konstelace dubna 2024 jsou dvě – úplné zatmění Slunce , které nastává 8.4. se středem ve 20.21 SELČ a konjunkce Jupitera s Uranem ve znamení Býka, ke kterému dochází 21.4. Zatmění Slunce ve znamení Berana, kde kromě Slunce a Luny se rovněž nachází i Merkur s Venuší by mělo v nadcházejícím roce lidstvu přinést prudkou eskalaci válečných konfliktů, nicméně po velkých ztrátách na životech a na majetku by měly zvítězit mírotvorné a pragmatické síly, v tomto horoskopu zatmění reprezentované Marsem, Saturnem a Neptunem ve znamení Ryb podpořené Jupiterem a Uranem ve znamení Býka. Ti, kterým válečné konflikty vyhovují a profitují z nich, mohou ještě přilévat oleje do ohně, nicméně ten horoskop zatmění není tak dramatický, aby strhnul do záhuby celé lidstvo…

Druhou polovinu tohoto dubna ovlivní konjunkce Jupitera s Uranem na 22. stupni znamení Býka, která by měla prospět světové ekonomice a nastartovat rekonstrukci a znovuvybudování lokalit postižených přírodními či válečnými ději. Pozitivní impulzy by měly přijít pro obchodování s kryptoměnami a pravděpodobně velmi rychle se budou rozvíjet nové možnosti placení zboží. Obchody by se měly rychle hýbat, což ještě umocní od 25. dubna přímý běh Merkura – patrona obchodníků. Nálady na akciových trzích by měly být spíše býčí než medvědí.

1. duben – Merkur se na „apríla“ dostává z pohledu geocentrického do zpětného chodu, ve kterém setrvá až do 25. dubna. Zpravidla tento Merkurův pohyb zpomaluje výměnu zboží a informací, ale tentokráte bude mít vcelku harmonické aspekty, takže by to nemělo světovou ekonomiku poškodit.

2. – 4. dubna se na ekliptice velmi příjemně působící konjunkce Venuše s Neptunem na konci znamení Ryb a díky tomu by měla vítězit laskavost a soucit nad agresivitou a nad nenávistí. Jsou to ideální dny pro návštěvy kulturních zařízení či pro setkání s přáteli nad sklenkou dobrého moku. Tvůrčí jedinci budou líbáni múzami a mohou tak vzniknout umělecká díla nadčasové hodnoty.

6. až 15. dubna budou dění v naší republice ovlivňovat vcelku pozitivně působící konstelace ( tranzity ) , za kterých lze očekávat ekonomické i politické úspěchy či podpisy významných smluv. Zabojovat by měli naši sportovci a kriminalisté ve střetnutích se svými protivníky, obchody by se měly hýbat a ve společnosti by měl panovat optimismus – Slunce s Merkurem trigon Mars republiky, Mars trigon Jupiter republiky. Samozřejmě ve dni zatmění 8. dubna není radno provádět větší investice či riskovat při sportech, v ohrožení bude zejména – hlava, oči a zuby související se znamením Berana, ve kterém dochází k zatmění.

16. a 17. duben - tranzitující Mars se ocitne v kvadrátu na svou pozici v horoskopu republiky, což by mohlo na našem území přinést dramatické děje či násilné trestné činy, které pobouří naši veřejnost.18. - 22. duben Jupiter konjunkce Uran v Býku – štěstí přeje připraveným a odvážným, vhodné dny pro zahajování nových projektů. Mohou se dostavit i úspěchy s vyšší mírou rizika. Světlo světa mohou spatřit převratné novinky a vynálezy, které lidstvo posunou vpřed na cestě technického pokroku. Merkur v konjunkci s Venuší ve znamení Berana naznačuje, že by lidé měli spolu vesele a uvolněně komunikovat, nud aby neměla být na pořadu dne.

26. – 30. duben ovlivní dění v našem státě méně příjemné konstelace ( Jupiter se ocitne v kvadrátech na Lunu a na Urana republiky, Slunce kvadrát Neptun republiky ), které mohou přinést odhalení případu korupčního a neetického chování významných úředníků či představitelů státu. Náš stát může vybírat méně daní a více vyplácet podpory, zadlužování by mohlo akcelerovat.

Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR