Chronoekonomická analýza duben 2024

Chronoekonomická analýza duben 2024

1. duben - patron obchodníků Merkur se z pohledu geocentrického dostává do zpětného chodu v sektoru Berana a v tomto módu setrvá až do 25. dubna. Což zpravidla světu přináší zpomalení toku výměny zboží a informací. Nicméně v tomto dubnu tomu tak být nemusí, jelikož postupně Merkur spojí své síly se Sluncem a s Venuší, díky čemuž by naopak měla mít světová ekonomika v tomto dubnu Býčí náladu… Obchody by se měly hýbat zejména s ocelí, s konstrukčními materiály a z této chronoekonomické situace by měly vytěžit zejména zbrojařské firmy, možná se rozhýbe i ostravská společnost Liberty…

2. až 5. dubna ICHE očekává vzhledem k silným chronomům Neptuna impulzy k růstu cen ropy a ropných derivátů, poskočit mohou kurzy akcie firem produkujících alkoholické i soft nápoje. Chronom Venuše a Neptuna také posílí obchody se zemním plynem a akcie plynárenských koncernů by měly dostat pozitivní impulzy.

8. dubna nastává úplné zatmění Slunce viditelné především v USA, jehož účinek v tomto regionu v následujícím roce může vyvolat korekce přehřátých akciových trhů a zkomplikuje roli dolaru jako světové měny číslo 1.

10. až 18. dubna by měla na trzích panovat spíše býčí nálada, obchody by se měly hýbat a lidé by měli své volné peníze s chutí utrácet. Tahounem by měly být ocelářské a strojírenské firmy dodávající výrobky zbrojnímu průmyslu.

19. až 23. dubna ICHE očekává díky chronomu Jupitera s Uranem uzavření významných ekonomických smluv a podpisu dohod, které výrazně ovlivní světovou ekonomiku na dlouhá léta. Kurzy některých kryptoměn mohou lámat rekordy, obchody s realitami by se měly rychle hýbat a lidé budou rádi utrácet peníze za věci kvalitní, trvalejší hodnoty. Je to vhodná kvalita času pro spuštění nových projektů.

26. - 29. dubna se projeví poněkud záludnější chronom Marse s Neptunem, za kterého je zvýšená pravděpodobnost dějů, po kterých bude následovat volatilita cen ropy a ropných derivátů. Náladu investorů i běžných obyvatel mohou silně ovlivnit falešné zprávy.16. a 17. také pak 27. až 30. dubna budou dění v našem státě specificky ovlivňovat náročné chronomy, při kterých může být naše veřejnost pobouřena násilnými trestnými činy a loupežemi. Provalit se mohou utajované informace o etických selháních některých čelních představitelů našeho státu. Mimo tyto dny by to však pro naši republiku měl být z pohledu ekonomického i politického vcelku úspěšný měsíc.

Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR