Chronoekonomická analýza květen 2024

Chronoekonomická analýza května 2024

Jak jsem odhadl v ročence Ekonom na konci roku 2022, že inflaci zkrotí až přechod Jupitera do sektoru Býka, což vskutku nastalo… Jupiter sice po více než roce opustí 26.5.2024 sektor Býka a přejde do Blíženců, nicméně to vůbec neznamená, že inflace začne okamžitě stoupat ! V tomto měsíci bude sektor Býka hrát prim a lze očekávat další pokles inflace a vzrůst výkonu ekonomik většiny států. Objem vyprodukovaného i prodaného zboží by měl stoupat, pozitivní impulzy by mělo dostávat zejména stavebnictví, obchody s realitami a s luxusním zbožím.

1. května se Mars - patron ocelářů, vojáků, kriminalistů a sportovců – začíná pohybovat v sektoru Berana, kde je nejsilnější a setrvá v něm až do 9. června. To by mělo rozhýbat trhy s ocelí, s konstrukčními materiály obsahujícími železo, se zbraněmi a se sportovními potřebami.

6. až 8. května budou dění na burzách ovlivňovat pozitivní chronomy, a to zejména při obchodování s akciemi finančních institucí poskytujících spotřebitelské úvěry či hypotéky. Kvalita času bude velmi dobrá pro zahajování nových projektů či pro investice do nemovitostí a do zboží trvalejší hodnoty.

12. až 18. května spojí své síly chronomy Slunce, Venuše, Jupitera a Urana v sektoru Býka, což by mělo přinést na trhy býčí náladu, obchody by se měly hýbat i s elektronikou. Tyto chronomy vytváří kvalitu času ideální pro zahajování nových projektů, pro důležitá jednání a pro podpisy významných smluv.

Ve třetí květnové dekádě dochází ke změně kvalty času a dají se očekávat děje v přírodě i ve společnosti, za kterých se budou lidé spolu přátelsky a uvolněně komunikovat. Znepřátelené národy a rozhádaní jednotlivci dostanou šanci k zakopání válečné sekery a k nalezení rozumných kompromisů. Mohou být podepsány významné dohody o hospodářské a o kulturní spolupráci. ( Chronom Jupitera a Neptuna ).

Zatímco chronomy působící na celou planetu jsou v květnu 2024 vcelku harmonické, chronomy specificky ovlivňující dění v naší republice jsou bohužel velmi náročné. Výjimkou je chronoekonomická situace mezi 2. a 6. květnem, kdy se našim obchodníkům může zadařit a mohou výhodně prodat své zboží. Mezi 9. a 31. květnem pak dění v našem státě ovlivní řada dramaticky působících chronomů, za kterých může dojít na našem území ke zhroucení některých významných firem, můžeme prohrát arbitráže a sanace ztrát bude stát daňové poplatníky nemalé peníze. V potížích se mohou ocitnout doly, banky a některé další finanční instituce. Vyloučit nelze ani útoky hackerů na bankovní systém, možné jsou výpadky bankovních, počítačových i rozvodných sítí. Možné jsou i výměny ministrů a vlivných státních úředníků.

Ing. Richard Stříbný, Nerudova 39, 118 00 Praha 1, tel: 604 506 098, skype: zrozenec , e-mail: richard@stribny.cz
Design by Vanavi.com
Doporučujeme: Astrologická společnost ČR